Ogólnie o stomatologii - kilka porad - Stomatologiczny

Stomatologia Chorzów

Koszty leczenia stomatologicznego

Koszty leczenia stomatologicznego bywają bardzo różne i uzależnione od rodzaju schorzenia z jakim przychodzi się do dentysty. Dlatego wiele osób przed planowaną wizytą u stomatologa dokładnie dowiaduje się, jakie mogą być jego ko

Ogólnie o stomatologii - kilka porad - Stomatologiczny Stomatologia Chorzów
szty i w razie potrzeby wybiera inną przychodnię lub stara się skorzystać z bezpłatnego leczenia. Na szczęście cennik poszczególnych usług dentystycznych jest powszechnie dostępny, a poza tym personel przychodni zajmujący się zapisywaniem pacjentów na wizyty dokładnie informuje ich o tym, z jak wysokimi kosztami związane jest przeprowadzenie konkretnego leczenia. Dzięki temu można od razu dokładnie przemyśleć, czy będzie można uczestniczyć w całej terapii mającej na celu poprawę stanu uzębienia.

Nowoczesne przychodnie stwarzają komfortowe warunki leczenia. Dotyczy to także prowadzenia leczenia stomatologicznego. Trzeba przyznać, że zwłaszcza prowadzenie terapii stomatologicznej powinno odbywać się w przyjemnych warunkach w dobrze przygotowanym gabinecie. W przeciwnym razie nawet najlepszy sprzęt stomatologiczny nie będzie w stanie skutecznie wyleczyć uzębienia, a jedynie wpłynie na ogólny wygląd gabinetu dentystycznego. Dlatego większość pacjentów zwraca uwagę na to, w jakich warunkach leczone są ich zęby i stara się wybierać jedynie najlepiej wyglądające gabinety. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale z powodzeniem można skorzystać z usług chociaż sterylnie czystej i przyjemnej poradni.


W jakim wieku jest twoja szczoteczka?

Szczoteczka do zębów to podstawowe nadrzędzie do dbania o higienę jamy ustnej. Jednak większość Polaków zapomina o tym, że powinniśmy ją regularnie wymieniać. Przeciętnie używamy tej samej szczoteczki przez okres ok. 1,5 roku. To zdecydowanie za długo! Ten "gadżet" należy zmieniać co pół roku, lub nawet co trzy miesiące. Przede wszystkim - jeśli czyścimy zęby czymś, co już praktycznie nie ma "włosków", to jak chcemy to zrobić dokładnie? Naprawdę warto zwracać uwagę na takie kwestie, zwłaszcza że to naprawdę nie jest wielki wydatek. Czego nie można powiedzieć o wizycie u stomatologa.


Fakt z Wiki - Wkład koronowo-korzeniowy

Wkład koronowo-korzeniowy ? rodzaj uzupełnienia protetycznego wzmacniający korzeń zęba oraz odbudowujący utraconą koronę zęba. Występuje najczęściej w postaci metalowego sztyftu umieszczonego w korzeniu zęba, na który następnie zakładana jest korona protetyczna.

Zbudowany jest z:

części korzeniowej ? umieszczanej w kanale korzenia
części koronowej ? wystającej ponad nią, na której umieszczona będzie korona.
Wkład koronowo-korzeniowy może być wykonany ze stopów stali, złota, włókna szklanego, bądź tlenku cyrkonu.

Możliwość zastosowania wkładu koronowo-korzeniowego jest często jedynym wyjściem pozwalającym na odbudowę bardzo zniszczonej, bądź złamanej korony zęba. Stan korzenia nie zawsze jednak na to pozwala, dlatego stomatolog za każdym razem wykonuje zdjęcie rentgenowskie i na jego podstawie kwalifikuje korzeń do odbudowy protetycznej. Korzeń powinien mieć odpowiednią długość oraz być prawidłowo przeleczony kanałowo.

Zacementowany wkład służy następnie jako filar do umieszczenia korony protetycznej, bądź mostu.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wk%C5%82ad_koronowo-korzeniowy